Последни содржини

Шармантни и неодоливо привлечни со Uomo Salvatore Ferragamo Casual Life

Новиот парфем од Salvatore Ferragamo наменет за мажи, харизматично ја претставува машкоста. Мажествен со моќ на заведување, овој ароматичен парфем привлекува со мирис на мошус,...

Со секој купен пар Black Fit – Фит патики по редовна цена, ПОДАРОК: Walkmaxx...

Секојдневни, лесни и елегантни. Black Fit 2.0 фит патиките се создадени за да внесат удобност во вашето секојдневие. Благодарение на оригиналниот надграден заоблен ѓон кој овозможува...

Колекција Peace, Love and Beach од Bobbi Brown 2017

Bobbi Brown ни ја претставува новата колекција инспирирана од сонцето, песочните плажи и сурфањето во летните денови. Блескавите нијанси на тиркизната вода и отсајот на сонцето...

Се врти роденденското Дормео тркало!

Заедно го славиме 15от роденден на Дормео! По повод 15 години љубов и неизмерна грижа кон потрошувачите, тимот на Дормео го прославува цел овој...

Лојалните програми и нивното влијание на пазарот

Лојалните програми се клучни компоненти вклучени во голем број области во трговијата со малите и средни претпријатија. Статистиката вели дека популарноста на лојалните програми...

Најчуваната тајна на Италија, Саси ди Матера

Италијанската населба Саси ди Матера изгледа како сценографија за серијата Каменковци. Се наоѓа на југот на Италија и со своите девет илјади години старост...

Големината на човечкиот дух

Луѓето често имаат потешкотија да го замислат животот во другите земји. Како изгледа еден ден, како работат, како се справуваат со ситуации..Ние ги доживуваме...

Чудното детство на Жерар Депардје

Одамна е познато дека актерот Депардје може одеднаш да изеде неколку печени пилиња, а неодамна призна дека понекогаш знае да испие и 14 шишиња...