Нова колекција од MAC – BOOM, BOOM, BLOOM!

0

Една ластовичка не ја прави пролетта, но BOOM BOOM BLOOM колекцијата го може тоа!

МАС ни ја најавува пролетта со розева колекција пропратена со розеви латици.

Оваа сезона сите нијанси се свежи пролетни бои спакувани во цветни амбалажи.

Така ќе го најдете вашиот омилен Fix+ спреј, руменило, сјај, сенка и уште многу други производи пропратени со цветни мотиви.

Boom Boom Bloom колекцијата од 14ти Март ќе биде достапна во МАС продавницата во Скопје Сити Мол.

При објавување на  материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.