Доказ дека модата секогаш се враќа

0

Светки за лице, токсични бои и чудни облици на веѓите – модата доаѓа и си оди, а понекогаш со сигурност се враќа во уште подобро издание.

Не е лошо да се следат трендовите, но кога се менуваат премногу брзо, може да завршите со куп „популарна“ облека или козметика што веќе не ја користите. Добрата вест е дека одредени трендови постојано се враќаат, а некои од нив никогаш не заминуваат и се модни класици.

Погледнете кои модни трендови речиси никогаш не “умираат”:

1. Природен makeup изглед


2. Безвременските smokey eye

3. Моќни црвени усни

4. Мачкини очи


5. Драматични трепки

6. Дебели веѓи


7. Локни со волумен


8. Елегантно тесно здолниште


9. Мантил


10. Боб фризура

Извор: brightside.me

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.