9 историски фотографии на светски лидери кога биле непознати

0

Кога помислуваме на светските лидери, поранешни и сегашни, сликата која ни излегува пред очи е онаа од денешно време и ги дожувавме во улогата преку која сме ги запознале.

Но забораваме, дека некогаш и тие биле деца. Токму затоа во продолжение, пренесуваме дел од фотографиите кои ги објави сајтот Brideside.me на дел од светските политичари и лидери.

АДОЛФ ХИТЛЕР,1889-1890 ГОДИНА

САДАМ ХУСЕИН 1956 ГОДИНА

ДОНАЛД ТРАМП,1964 ГОДИНА ЗА ВРЕМЕ НА ОТСЛУЖУВАЊЕ НА ВОЕН РОК

ЏОЗЕФ СТАЛИН, 1902 ГОДИНА

МАРГАРЕТ ТАЧЕР,13 ГОДИНИ

ТЕОДОР РУЗВЕЛТ, 1870 ГОДИНА

БАРАК ОБАМА НА ХАРВАРД УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО 1992 ГОДИНА

ЏОН Ф.КЕНЕДИ – 10 ГОДИНИ

ХИЛАРИ КЛИНТОН,1958 ГОДИНА

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот