Започна 76.филмски фестивал во Венеција(ГАЛЕРИЈА)

0

Вчера започна 76.филмски фестивал во Венеција. Станува збор за еден од најстарите филмски фестивали основан е во 1932 година, а се истакнува од другите по тоа што на авторите има дава слобода на креирање и прикажување на уметничкиот израз.

На црвениот тепих прошетаа голем дел голем дел од познати светски лица.

Погледнете во прилог:

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот