Уметнички слики кои се доживуваат само во темнина

0

На прв поглед, Кристофоро Скорпинти изгледа како да е симнат од мода писта или некое списание за мода, но овој италијански уметник се етаблирал себеси како еден од како најуникатните сликари во светот.

e67c200000000000__1472072718_92.53.30.159

Но, што е тоа што го прави толку посебен?

Сликите кои ги создава имаат неверојатен ефект во темнина – тие светат.

Сето тоа изгледа неверојатно и реалистично, а побарувачката за неговите слики секојдневно се зголемува. Нивната цена се движи од 100 до 1500 долари.

Погледнете и сами за што станува збор:

 077c200000000000__1472072788_92.53.30.159 377c200000000000__1472072852_92.53.30.159
577c200000000000__1472072824_92.53.30.159

При објавување на  материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.