Nasomatto Nudiflorum – Интимност спакувана во неодолив мирис

0

“Мојата главна цел е да создадам нешто што ќе има живот и ќе раскажува приказни. Сакам моите парфеми да постојат сами за себе. Не да бидат робови само на значењeто кое јас сум го дал.”
-Alessandro Gualtieri, креатор на Nasomatto парфемите

Ви го претставуваме Nasomatto Nudiflorum, мирис создаден за мажи и жени.

Природен, примитивен и сензуален – овој парфем создава деликатно чувство на нежни кожа-на-кожа допири.

Мирис кој повикува да се предадете на неочекувото спокојство без граници, да ја почувствувате зашеметената интуиција и длабочина што овој парфем ја создава.

Nudiflorum е интимност спакувана во неодоливи мириси, интерпретира чувство на допир кое продира низ површината и станува дел од вас.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот