“Многу сум посветена на бракот. Затоа и се мажев осум пати”, Елизабет Тејлор

0

Најпознатата Клеопатра на сите времиња, Елизабет Тејлор, жената која имаше впечатлива филмска кариера, но и бурен приватен живот, полн со искуство. Токму од таа причина ние ви пренесуваме нејзини најпознати цитати кои нема да ги заборавите.

“Жената која се досадува не вреди ни половина од жената на која мажите и досадуваат”

“Имам тело на жена и емоции на дете”

“Многу сум посветена на бракот. Затоа и се мажев осум пати”

“Кога е некој доволно луд да ми понуди милион долари за фотографирање, јас секако нема да бидам луда да одбијам”

“Секогаш признавав дека во животот ме воделе страстите ”

elizabeth-taylor1

“Чудно е како годините не учат на трпеливост. Колку сме постари, толку помалку време имаме и имаме трпение да го дочекаме тоа.”

“Секогаш можеш да откриеш кои ти се вистинските пријатели кога ќе се најдеш на средина на некој скандал”

“Поминав низ се и сешто. Јас сум Мајка на храброста”

“Проблемот на луѓето кои немаат пороци е тоа што се  имаат многу незгодни карактери”

“На големите девојки им се потреби големи дијаманти”.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот