Франција со победа го почна Европското првенство во фудбал

0
Вчера вечер беше отворањето на “Еуро 2016” во Сен Дени, Франција каде домаќините ја извојуваат првата победа над Романија со 2:1. Голот кој го реши натпеварот беше оној на  Димитри Паје во 89.минута.
На вториот дуел од 1.коло во А-групата денеска од 15 часот играат Албанија и Швајцарија.
Денеска ќе се играат и два натпревара од Б групата:
Во 18 часот ќе играат Велс и Словачка, а од 21 часот ќе го проследиме натпреварот помеѓу репрезентациите на Англија и Русија.
При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот