Зошто Кејт Мидлтон не смее да потпишува автограми?

0

Можете да ја довикувате, можете да се сликате со неа, можете да и пратите цвеќе, но единственото нешто што никогаш нема да го добиете од Кејт Миделтон и целото кралско семејство е автограм.

Но зошто Бакингамската палата има толку строго правило кога станува збор за нејзиниот автограм?

Всушност, стаува збор за логична мерка на безбедност со која се спречува можноста да се направат фалсификати. Тоа е единствената причина зошто никогаш нема да ви се оствари оваа желба.
Замислете како би било кога нејзиниот потпис би се нашол во рацете на погрешните луѓе.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот