Зошто е добро тоа што вашиот партнер `фрла` поглед на други жени

0

Колку пати сте направиле чудна реакција и сте подвикнале на вашиот партнер кога тој ќе погледне друга девојка?

Океј, знаеме колку овие постапки знаат да ве вознемират, но бидете смирени, научниците тврдат дека тоа е потполно ненамерно од нивна страна. Истражувањата кажуваат дека делот од мозокот кој е наменет за пронаоѓање на партнер, кај мажите е 2,5 пати поголем за разлика од жените.

Мажите имаат шест пати повеќе тестостерон во своето тело за разлика од жените. Па затоа тие прво го гледаат, посегнуваат по таканареченото `забрането овошје` па потоа размислуваат дали е во ред тоа однесување.

За мажите е карактеристично да ги привлекуваат работи кои до сега не ги искусиле и виделе, така да сите овие постапки се само од радозналост.

Затоа слениот пат кога ќе се најдете во ваква ситуација, не дигајте паника и не заборавајте „Мажите се само мажи“ и имаат имаат шест пати повеќе тестостерон.

 

Извор: savrsena.com

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.