Зошто летово во Охрид задолжително треба да имате American Express картичка?

0

Летната сезона започна! Македонскиот туристички бисер – Охрид веќе е полн со туристи и според сите најави претстои одлична туристичка сезона. Пред да го планирате Вашето патување во Охрид, освен временската прогноза, многу е важно да знаете каде се можете да плаќате со картичката Американ Експрес и притоа да добивате поволности од програмата „Твој бонус“.

Оваа програма обезбедува поврат на средства при секое купување, независно од бројот на трансакции и износот при купување. Секогаш кога имателите на картичката Американ Експрес ќе ја искористат кај некој од брендови-партнери во оваа програма, тие добиваат од 2,5% до 15% бонус на потрошената сума. Во оваа програма нема ограничување на производите кои сакате да ги купите, нема минимален износ на пазарење и нема лимит на бонусот кој го добивате користејќи ја картичката..

Одлична вест за сите кои користат Американ Експрес е дека во Охрид навистина има многу места каде што е прифатена и притоа да добијат поврат на средства.

Од Силк Роуд Банка, која е единствен овластен издавач на овој престижен бренд на платежни картички за Македонија, велат дека трговците и угостителите во овој туристички  град ја препознаваат вредноста на овој картичен бренд и програмата “Твој Бонус“ заради големиот проток на луѓе и нивниот интерес за користење на Американ Експрес.

„Во Охрид имаме долга листа на партнери во Твој бонус, од ресторани, кафе-барови и хотели до продавници за накит, спортска опрема, оптика, часовници, козметика и т.н.“, велат од Силк Роуд Банка.

Каде се може да се искористат предностите од програмата „Твој бонус“во Охрид?

– Ресторан Котва

-Пицерија Коза Ностра

– Пица Немо

– Ресторан Света Софија

– Бар Куба Либре

– Ресторан „Острово“

– Ресторан „Потпеш“

– Ресторан Далга

– Ресторан Stazione

– Хотел Милениум Палас

– Хотел Тино

– Златара Филип

– Охридски бисер

– Антика бисери

– JUVENA PERFUMES

– B-WATCH

– ELIKSIR EXCLUSIVE

– Дуки Дасо

– Мега Спорт

– Техномаркет

– Оптика Центар

– Вип

– Окта

 

Уживајте во летото со Американ Експрес!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот