Животот од друга перспектива

0

Рускиот илустратор Ентони Гудим на брилијантнен начин ни покажува каков е реалниот свет во кој живееме со вистинската доза на иронија.

Неговите илустрации мора да се погледнат и по неколку пати, за да ја сфатите нивната суштина и универзална порака.

Делата на Гудим се илустрирани приказни за времето во кое живееме, опседнатоста со технологија и брендови, бледите емоции, разочарувањата кои не чекаат на секој чекор, борбата за опстанок… Понекогаш, добро е да се видат работите од друга перспектива…

Кога надвор врне…2yQm3QheyLQ

Ви треба ли ќеса?8P7fQRsB3k0

2Д кино VS 3Д кино2552205-eng5-650-1466432230

Вака изгледа животот…2552255-ferriswh-650-1466432230

И гледаме ли на иднината в очи, без страв?2553255-eng3-650-1466432230

Како технолигијата влијае на љубовните врски 2553805-eng2-650-1466432230

Кој тука е паметен, телефонот или луѓето?a7WMj0frdDk

Фармерките секогаш се менуваатBaG0zM52OJ4

Се поздравувате ли на вистинскиот начин со вашите познаници или ги одбегнувате бидејќи брзате за некаде?CWWhmOimFGk

#FollowmeGkLm_4h5nUk

Дали понекогаш се чувствувате како „канцеларски ембрион“Oqi2QzPYhAg

Да се биде во тренд или не, прашање е сегаoYeY82HKAjg

Утринско размрдување…s2AEvdCSJ2o

Секој од нас за некој друг е џинS-bxIjVZLA0

Низ прозорецот…UE4fzBj0I64 Се е во тоа како гледаш на работите… xNqc1sYmJJk

ПалчицаZsXVk2mvam8

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот