Ѕирнете во величествената тропска оаза на Дејвид Боуви

0

Спаѓате ли во онаа армија обожаватели на ликот и делото на Дејвид Боуви и имате нешто повеќе пари на сметка, тогаш може да ве развесели можноста да престојувате во екстравагандната тропска вила на Боуви. Ниедно од неговите дела не беше обично, па така е и со неговиот имот.

Единствената и неверојатно гламурозна тропска вила е стара 30 години, но воопшто не го изгубила својот шарм. Индонезискиот стил кој преовладува во The Mandalay Estate е во склад со останатиот дел како музичкото студио, собата за забава, базенот со поглед на обалата, како и мноштвото огромни простории кои едно време ги посетуваа ѕвезди како Мик Џегер или војводата и војвотката од Кембриџ.

gallery-1458746033-drawing-room-2_840_472

Резиденцијата е сместена на Mustiqueu, односно островот фантазија, како што самиот Боуви го именува, а неодамна го купи британскиот мулти милионер Симон Долан, кој воедно е голем фан на Дејвид. Ова на остатокот од светот му овозможува изнајмување на вилата, по цена од 70 долари од ден во сезона.

mandalayteak_840_472

mandalaysunset_840_472

mandalaylounge_840_472

landscape-1458745958-dining-pavilion_840_472

gallery-1458746155-exterior-3_840_472

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.