Зимската вила на Опра Винфри од 14 милиони долари

0

Опра Винфри неодамна потроши 14 милиони долари за својата нова зимска викендица…

Викендицата на познатата тв водителка се наоѓа во Teluride, Colorado. Куќата поседува лојзе што потсеќа на рударски тунел опремен со антички елементи.
Оваа интересна просторија има чудна есетитка, како што се светлата кои се програмирани да трепкаат како керозин светилка во рударски објект.
Луксузната вила е сместена на 3.25 хектара, а само куќата зафаќа површина од 900 метри квадратни и веќе била во сопственост на познати и успешни бизнисмени од шоу бизнисот.
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (5)
Вилата има 5 спални соби, 6 купатила, канцеларија, кино, дневна соба, летна кујна и гаража за 3 автомобили.
Она што е особено интерсно за оваа вила е ходникот во влезот, џакузито за 7 луѓе, сауна, одовоена куќа за гости како и кула со панорамски поглед во околината.
Вилата има посебен дел за оние со авантуристички дух. Камперски дел и место за оган, додека од другата страна со рударски вагони се поврзува со ски стазата.
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (7)
Останатите елемнти што воодушевуваат во самата вила се паметните систем уреди.
Еден од нив овозможува автоматско или далечинско наводнување растенија, чистење на снег од патот за автомобилот или полнење на кадата со топла вода.
Стаклениот ходник е еден од најубавите делови во вилата, има интересно осветлување кое менува бои, а ја поврзува канцеларијата и главниот апартман.

Што друго е потребно?
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (1)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (2)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (3)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (5)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (7)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (8)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (9)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (10)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (11)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (12)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri (13)
luksuz-vila-arhitektura-opra-vinfri-99
При
објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.