Женствени вибрации – Bella пролет/лето 2018

0

Верни на вкусот на модните зависници, Bella ја најавува новата сезона подинамично од кога било.

Инспирирани од пролетта, од убавината на жените, пријателството и посветеноста кон своите дами, Bella креираше колекција со весели и впечатливи бои, минимални детали, модерни дезени и струкирани форми. Новата колекција е посветена на ведрите, храбрите, елегантните, гламурозните дами, кои постојано го негуваат својот стил.

По долги години пријателство, Bella точно знае што е потребно за совршени и удобни пролетни денови. Квалитетните и ексклузивни материјали, скроени со цел да ја истакнат женственоста, овозможуваат чувство на пријатност и слобода. Модерните форми со ретро твист ќе го задоволат вкусот на секоја дама.
Новата колекција е сè што ви е потребно за новата сезона. Уживајте во пријателството со Bella!

Продажни салони:
– Skopje City Mall – прв  кат
– ГТЦ – прв кат
– Буњаковец – прв  кат
www.bella.mk
Facebook/bella
Instagram/#bellamkd

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.