Здолниште и патики: Хит изглед за оваа пролет

0

Иако овој изглед бара нешто поголема вештина, со неколку примери на дневни комбинации кои ги носеа славните дами, може да изгледате неверојатно модерно и женствено. Пролетта е знак дека е време да го освежите имиџот! Најдобар совет? Осмелете се да облечете шик комбинација од патики и здолниште.

Сите жени ќе признаат дека високите потпетици влијаат на самодовербата и даваат голема моќ. Но постои еден проблем, тоа искуство предизвикува болно искуство.

patike-i-suknja-1458656817-83640

За среќа оваа сезона патиките претставуваат голем тренд и како што видовме од уличната мода во светските модни метрополи, може да се носат со речиси сите парчиња , а особено со здолништа.

patike-i-suknja-1458656817-83638

Иако овој изглед бара нешто поголема креативност, со неколку примери од фотографиите од дневни комбинации на познатите, може да изгледате неверојатно модерно и женствено. Освен тоа, ќе го освежите и вашето пролетно издание без многу шопинг.

patike-i-suknja-1458656817-83642

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот