Започна учебната година за првачињата

0

Стартот на учебната година колку што знае да биде радосен за првачињата, толку знае да биде и стресен за родителите кои мора да се соочат со сите предизвици што ги носи тргнувањето на училиште. Но, како родители вие мора да му дадете максимална поддршка на своето дете и да се потрудите образовниот процес да го доживее на позитивен начин. На следниов линк ви нудиме неколку совети за тоа како вашите првачиња да се адаптираат на новата средина, побрзо и полесно, а на првачињата им честитаме и им посакуваме среќен почеток! Само храбро!

При објавување на  материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.