Закажи состанок во FIAT

0

Со првите снегулки доаѓа и потсетувањето дека крајно време е вашиот автомобил да го подготвите за зимскиот период. Време е да се направат последните проверки за да можете да ја дочекате зимата подготвени за возење низ градските улици, но и на подолги патувања.

Состанокот закажете го во FIAT и добијте ја бесплатна проверка која ви следува.

Тука е вклучена проверка на:

  • антифриз и проверка на останатите течности
  • состојбата на акумулаторот на возилото
  • пневматиците
  • бесплатна замена на антифриз марка Shell
  • бесплатна замена на акумулатор марка Маgneti Marelli

Уште една информација која треба да ја знаете е дека за членовите на клубот на сопственици MyAUTO следува попуст дo 35% на вградените оригинални резeрвни делови и работната рака.

Не чекајте, закажете термин онлајн или преку телефонските броеви :

02/3093-100

02/3096-333

02/3093-129

02/3093-125

Акцијата е валидна во сервисите на Аутомобиле СК до 31.12.2016 за сопственици физички лица.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.