За храбри жени кои ја следат бајката на сопственото срце – Nina Box Macedonia!

0

Nina Box е француски накит со уникатен дизајн, наменет за сите дами кои што сакаат да бидат во тренд, но и да се разликуваат од другите. Секое парче е впечатливо, изработено од SWAROVSKI кристали, дизајнирано од најдобрите француски мајстори на стилот.

Наскоро, во Nina Box Macedonia ќе имате можност да купите еден од највпечатливите и најуниктни прстени досега!

Креаторите на овој прекрасен прстен, за негово создавање употребиле повеќе од 200 кристали кои се рачно изработени.

ИНСПИРАЦИЈА

Инспирацијата ја црпат од прекрасниот дворец Версај во Париз. Тука, се нагласува љубовта кон пеперутките, изразена преку една прекрасна пролет во Париз, токму во кралскиот Версај!

Грандиозен, впечатлив и прекрасен! Ова е прстен за храбри жени кои знаат што сакаат и не се плашат да тргнат во поход за да го освојат.

Всушност, тоа е филозофијата на дизајнот. Креаторите и се обраќаат на секоја жена велејќи и да биде храбра, да ја следи бајката на сопственото срце, бидејќи тоа е привилегијата да се биде жена!

ВРЕДНОСТ

Накитот нема вредност, но скапоцените камења кои што можат да направат секоја жена да блесне се бесценети! Ако носите обичен накит, тогаш луѓето ќе го запаметат накитот. Но, ако носите елегантен накит, луѓето ќе ја запаметат жената која го имала на себе.

Секоја жена знае дека совршениот изглед се добива со комбинација на гардеробата и накит кој ќе се вклопи во целосната слика. Накит кој ќе направи да се чувствувате неодоливо и привлечно во секој момент.

Не заборавајте, вистинската убавина лежи во деталите…

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.