Will & Grace се враќаат на малите екрани!

0

Хит телевизиското шоу “Вил и Грејс” по 10 години пауза, повторно се враќа на малите екрани.

На 24ти септември во хотелот Индиго, Ен-Би-Си и Друштвото на кинематографиите го прославија враќањето на омилената хит серија за двајцата цимери.

Меѓу фановите беа присутни и Дајан Соер, Енди Коен и Кондола Рашад.
Како и ѕвездите Кимми Шмит, Титус Бургес, Томас Робертс од МСНБЦ и Џил Мартин.

На самиот настан владееше атмосфера која совршено го заокружи крајот на летото, исполнето со старите пријатели, со ретро розови коктели, а ѕвездите се забавувале до доцните часови.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот