Воз кој носи низ најдобрите винарии ширум Америка

0

„Napa Valley Wine Tours“ овозможија пиењето во јавениот транспорт да биде едно од најврвните доживувања.

Овој воз изграден од 1864та, а претворен во вински воз во 1989 година, вози од Калифорнија, поточно од винарскиот регион Напа до Св. Елена и назад, носејќи ги патниците во посета на популарните винарии.
За да се доживее целосно духот на ова патување во возот се служат разни јадења.

Погледнете како изгледа ова задоволство:

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.