Вок тавата на Делимано, подарок за секоја домаќинка

0

Во домаќинството секогаш е потребна тава што ќе ја усреќи секоја домаќинка, особено онаа што е вистински љубител на готвењето. За вкусното и лесно подготвување на храна, Вок тавата на Делимано  е се што ви е потребно во кујната.
Еве како готвењето со неа изгледа…

Вок тава со класичен облик и јадро кое ја задржува топлината

Навистина ќе ви се допадне новата Делимано Делициа Вок тава со класичен облик чие јадро ја задржува топлината и овозможува побрзо загревање и задржување на влагата и хранливите состојки. Вкусот не се менува додека храната се готви рамномерно.

Здраво готвење без маснотии благодарение на најдобрата нелеплива подлога на пазарот
Керамика Форте облогата е мазна и не дозволува храната да се залепи во текот на готвењето само со една капка масло.
deliciawok_27738630Природна органска алтернатива која е произведена во еколошки услови и го чува вашето здравје
Керамика Форте е природен и органски материјал. Тој е произведен во еколошко производство и ви нуди поздрав начин на живот.
Рачки кои се меки на допир и имаат интегриран термо сензор – станува портокалов кога тавата е врела
Рачките на оваа Вок тава се ергономски и меки на допир. На нив има интегриран термо сензор кој станува портокалов кога тавата е топла.

Модерна и елегантна во италијански стил
Делимано керамика Делициа Вок тавата има модерен дизајн кој се вклопува во секоја кујна.
deliciawok_27738623Нарачајте ТУКА!
При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар