Во срцето на градот, дом за секој турист – Хотел Влахо

0

Македонија е земја преполна со места кои треба да се посетат, локации полни со приказни кои едвај чекаат да бидат раскажани.

Да почнеме од главниот град Скопје.

За да го доживеете во целост овој град, потребно е да ги прошетате и да ги погледнете неговите знаменитости како Старата скопска чаршија, Скопското Кале, музеите, парковите кои ја дишат историјата и културата на скопјани.

Погледнете некоја претстава која љубезно ќе ви ја препорачаат домаќините. За сето ова ќе ви бидат потребни денови за прошетка, а најмногу од се ќе би биде потребен престој кој ќе биде удобен, пристапен, со одлична услуга и во центарот на градот.

Побарајте го хотел Влахо. Вашата почетна станица како турист во Скопје. Тука можете да ја добиете секоја потребна информација, каде да се упатите, мапа на градот, места кои треба да ги посетите. Персоналот е љубезен и расположен за совет и соработка, на јазик кој ќе го разберете.

dsc_0083__1476359442_77-29-142-68

Хотел Влахо постои од февруари 2015 година, со капацитет за пречек на 55 гости, на располагање има 14 соби и 9 апартмани. Од отворањето па до сега, во хотелот престојувале повеќе од 6600 гости.

Хотел Влахо е семеен хотел каде гостинот секогаш е на прво место, а неговите потреби приоритет. Кога гостинот е задоволен, тогаш успехот и напредокот е неизбежен.

dsc_4355-1__1476359057_77-29-142-68

 

Како новитет се апартманите Premier One-Bedroom Apartments, чиј капацитет изнесува 18 гости, односно станува збор за шест луксузно опремени апартмани кои можат да сместат по 3 гости.

dsc_4527123__1476359396_77-29-142-68

А задоволните гости секогаш оставаат одлични критики. Погледнете дел од нив:

“Имавме одличен престој, собите се многу чисти, персоналот многу љубезен, повторно ќе се вратиме во овој хотел и ќе го препорачаме на други”. 

“Благодариме за неверојатниот престој. Засекогаш ќе ги носиме убавите спомени со нас! И се надеваме дека ќе се вратиме!“

dsc_4363-1__1476358998_77-29-142-68

Влахо е местото каде ќе го почнете и завршите денот, ќе ве дочека вкусен оброк и топло кафе за разговор.

dsc_4539123__1476359357_77-29-142-68

На крајот од денот, убаво е кога имате каде да се вратите и да се одморите, да се подготвите за следниот ден полн со нови доживувања.

dsc_4462-1__1476359236_77-29-142-68

dsc_4498-1__1476359264_77-29-142-68

dsc_4391-1__1476359148_77-29-142-68

dsc_4512-1__1476359207_77-29-142-68

dsc_4523-1__1476359112_77-29-142-68

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.