Во Лондон е отворен ресторан со необичен ентериер

0

Ресторанот „The Glade“ кој се наоѓа во Лондон, е отворен повторно после долгото реновирање.

Дизајнерите имале извонредни идеи и креирале пикник ресторан во стилот на „ Земја на чудата“. Ресторанот комотно може да смести 32 лица.

Порано во ресторанот, француските уметници Karolin и Didije Kvatermein изработувале мурал на ѕидовите користејќи декупаж техника, а неодамна ја насикале свилата со која се обложени столиците и масите во ресторанот. Тие одбрале нијанси на плави и пурпурни тонови кои се во склад со новите плишани материјали со кои се обложени столиците во ресторанот.

Вајарот Aleksandar Kehaioglu ги отсликал теписите со пасторални мотиви направени од волна и постигнал ефект на шумски подови.

Погледнете ги фотографиите од овој навистина несекојдневен ресторан:

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.