Во Дубаи отворено првото кафуле во кое можете да спиете

0

Во Дубаи овие денови се случува нешто навистина интересно-отворен е бар за дремка. Се работи за удобна соба, во која можете да свратите за да дремнете на луксузните кревети во облик на облак.

бар 2

Кога ќе влезете во барот веднаш ќе добиете специјален перница, удобен пончо во кој можете да се замотате, филџан со чај од билки и масло које ќе ви помогне за рекордно време да стигнете во земјата на сништата.
Креаторите мислеле и на музиката кога го правеле ова место, па така можете да чуете само оригинални приспивни песни.
Уште една вест која ќе ги израдува пред се балканците, е дека влезот е слободен.

бар 3

Но сепак, ова е премногу добро за да биде вистинито.

За жал, во прашање е само поставка која ќе трае до 31 март, а идејата за овој проект потекнува од француското дизајнерско студио “Smarin”.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.