Влезете во домот на малечката принцеза Шарлот

0

Кејт Мидлтон со јавноста сподели фотографии од принцезата Шарлот од нејзината соба во домот во Норфолк. Тие се направени за време на нејзиниот прв роденден летово.

princess-charlotte-walker__1476174039_31-11-67-248

Преслатката британска принцеза се смее на сите фотографии, весела и полна со енергија, а со секој поглед потсетува на нејзиниот постар брат, принцот Џорџ.

princess-charlotte-picture-chair__1476173963_31-11-67-248

„Војвотката и војводата од Кембриџ се среќни што можат да ги споделат семејните моменти со јавноста, се надеваме дека луѓето уживаат во овие прекрасни фотографии“ – стои во официјалното соопштение.

princess-charlotte-standing-chair__1476173993_31-11-67-248

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.