Влезете во домовите на Иванка Трамп и на Челси Клинтон

0

Ексклузивните недвижнини кои ги имаат во нивна сопственост, јасно покажуваат дека без разлика на чудните политички погледи на светот, тоа не влијае на добриот вкус на и дарбата за познавање на квалитет.

Апартманот на Челси Клинтон се наоѓа на Петта авенија во Њујорк е достапен за продажба и како што пишува Њујорк Пост, станува збор за вистински луксуз. Фантастична кујна, високи тавани и директен поглед кон Медисон парк, а цената е 6 милиони долари.

Од друга страна, малиот рај на Иванка Трамп исто така изгледа одлично. Според некои извештаи, станот е платен 16 милиони долари во 2011 година, а таму во моментов живее таа со својот сопруг.

Колекцијата на уметнички дела само ја зголемува неговата вредност. Апартманот се наоѓа во Њујорк, има површина од 390 метри квадратни, четири спални соби, панорамски поглед на Менхетен, дневна услуга на собарки, теретана и портир.

Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (9) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC-99 Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (8) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (7) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (6) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (5) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (4) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (3) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (16) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (15) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (14) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (13) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (11) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (10) Luksuz-Ivanka Tramp-elsi Klinton-apartmani-dizajn-NYC (1)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот