Вкусни енергетски бомбици

0

Денеска на менито е брз и здрав десерт, правиме  енергетски бомбици.

Состојки
За ПРВИТЕ ќе ви треба:
60 гр. непечени бадеми
25 гр. индиски ореви
125 гр. дехидрирани урми
сок од една лимета
малку сол
кокос за валкање
За ВТОРИТЕ ќе ви треба:
100 гр. урми
1 лажица чиа семе
80 гр. мед
60 гр. овесни снегулки
60 гр. сушено манго
60 гр. темно чоколадо
малку сол
За ТРЕТИТЕ ќе ви треба:
100 гр. суви сливи
50 гр. урми
60 гр. овесни снегулки
50 гр. суви кајсии
Какао за валкање

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот