Вистинско ремек дело од свадбени торти

0

Ако мислевте дека нема многу инвентивност кога станува збор за тортите, посебно оние свадбените, размислете повторно. Воедно, фрлете поглед на величествените креации на австралискиот Tome coffe shop и допуштете да се заљубите, неповратно и драматично.

Со олед на километрите кои не делат, тешко дека ќе можеме да ги вкусиме, но не одолеавме да ги гледаме на Инстаграм. Привлекуваат со генијалната боја, иновативност, а веруваме дека на крај сите ќе ви се допаѓаат. Слоевитите и беспрекорно декорирани торти се дело на Алите Џонсон. За фотографиите на споменатиот Инстаграм профил се грижи Метју О’Брајан, но она што е сигурно е дека ќе ве инспирираат посебно ако пред вас стои венчавка, но и посебни прослави кои бараат веков специјален десерт.

Погледнете:

1279803510566663244052871925731055n_840_472
12783391528940170611049361566803n_840_472

12749883865560100219625926183081n_840_472

12747795571794659646217535868658n_840_472

127475921064412246955516738201891n_840_472

124791541676387655967447928539181n_840_472

120965617142024754930181980463527n_840_472

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.