Вистинско гастрономско уживање во „Mr.I“

0

Веќе сте во Охрид, се мислите што да ручате, а да не биде веќе видено, сакате да пробате нешто ново и вкусно?

Во тој случај, без многу размислување упатете се во центарот на градот, на самото крајбрежје, „Mr.I“ ве очекува.

Тука имате можност да вкусите уникатни специјалитети, со врвни декорации и единствен вкус, зготвени со многу љубов од мајсторите на кујната.

15036448_986676491465987_3888975970597938334_n                       14955939_986680508132252_4792446449521684238_n 14993322_986680748132228_3587991878234639414_n                        14992046_986682318132071_3943628285903158881_n

Состојките кои се користат се од висок квалититет, а вие тоа го чувствувате со секој залак.

Запамтете дека животот не треба само да се живее, туку и да вкуси во целост.

Предлог храна за денеска:

Почнете го оброкот со Mr.I салата. Свежо подготвена само за вас.

mr-i-salata

Продолжете со полнет модар домат

polner-crn-domat

Или пак мисиркини топчиња

misirkini-topcinja

Главното јадење може да биде:

Бифтек

biftek

А може и пилешки медаљони во бел сос

pilsh-medaljoni-so-bel-sos

На крај, заокружете го гастрономското уживање со пржен сладолед или панакота.

przen-sladoledpanakota

Цела храна во Mr.I e на 20% попуст од понеделник до четврток, од кои 10% од вкупниот промет се донираат во хуманитарни цели.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.