Високите потпетици нека одат на одмор!

0

Летото го сакаме од повеќе причини, а една од нив се и лесните и шарени обувки. Оваа сезона, трендот е на наша страна, удобноста е приоритет!

Ова лето, оставете ги високите потпетици во кутиите, затоа што во мода се рамни чевли и нема да имате проблем при одбирање на моделот кој најмногу ви одговара. Оваа сезона, покрај папучите, без разлика дали се кожни или во симпатичен шкотски стил, главен хит ќе бидат сандалките и балетанките кои имаат шпицаст врв. Гладијаторките и римјанките повторно ги добиваат своите пет минути во месеците што следат.

Еве ги моделите на ниски чевли и сандалки кои оваа сезона го освојуваат Инстаграм, а веруваме дека ќе ги осовојат и улиците на нашите градови.

chevli (17) chevli (14) chevli (15) chevli (12) chevli (9) chevli (10) chevli (11) chevli (13) chevli (8) chevli (3) chevli (5) chevli (6) chevli (4) chevli (7) chevli (2) chevli (1)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот