Вилата на Бекамови ќе ве остави без зборови

0

Најпознатата и најдолготрајната брачна двојка поседува вила што постојано е на насловните страници на познатите магазини за дом и уредување.
Имотот се наоѓа во близина на Глоучестер и со сигурност ќе се заљубите и вие во природата и раскошот што вилата го нуди.

Познатиот фудбалер кои се пензионираше на 40 години и неговата сопруга која е фокус во модната индустрија не само во Лондот туку и ширум светот, велат дека уште на прв поглед се заљубиле во вилата.

Имотот поседува 10 спални соби и 13 посебни куќарки за гости. Имотот се протега на површена од 4.500 м2.
Ова претставува најскапиот имот во периферијата на Британија што поседува преубава градина и неверојатна околина, а се простира на површина од 774 хектари.
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (2)

Главната вила има дури 24 пати поголема градба во однос на типичните англиски градби, а во неа се наоѓаат 6 купатила и неколку приемни соби и трпезарија.
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (3)

Вреди да се спомне дека градината на овој имот е дизјаниран од Едвин Лутијенс.
Таа има две врати за влез, фоаје, традиционално место за фарма, модерен двор, парк и уште многу друго.
Низ имотот тече реката Диклер каде што риболовот е дозволен, а постои можност и за лов на дивеч. Паркот што ја опкружува вилата е стар од 1253 година.
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (10)
Имено, покрај Бекамови во овој дел на Британија живеат и многу други познати личности како Кеј Мос, Сем Мендез и Алекса Џејмс.
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (4)
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (5)
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (6)
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (7)
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (8)
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (9)
panorama-dalla-casa-di-david-e-victoria-beckham-nel-gloucestershire
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (11)
villa-inglese-con-laghetto
luksuz-vila-arhitketura-dizajn-kuce-poznatih-domovi-poznatih-dejvid-bekam-viktorija-bekam (12)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.