Викторија Бекам: „Харпер сама си ја одбира облеката“

0

Малата Харпер Бекам е едно од најфотографирани деца на познатите, благодарејќи на нејзините  родители.
Медиумите ја обожуваат врската помеѓу неа и нејзиниот татко што едноставно е неодлива.

Со оглед на тоа што нејзината мајка, Викторија е позната модна икона и дизајнер со префинет вкус, а нејзиниот татко постојано е ангажиран од познатите модни брендови, малата Харпер има од кого да го наследи стилот.
1433903522655_Harper-Beckham-fashion-icon
Списанијата постојано пишуваат за нејзиниот сладок изглед кога се појавува на ревиите на Викторија или пак кога е на прошетка со татко и.

„Тоа воопшто не ме шокира, бидејќи е одраз на светот во кои денес живееме“- кажа Викторија за International New York Times, за време на нејзината ревија што се одржа изминатата недела.
1441329769956_David-Beckham

„Харпер има само 4 години и е неверојатно модерна малда дама и сака да носи слатки и префинети работи. Има своја претстава за тоа како сака да изледа денеска и сама си ја одбира гардеробата.
Но, најомилено парче и е дефинитивно фудбалскиот дрес“- вели Викторија.
harper1

Маладата дама често ја гледаме во парчиња гардероба од познати дизајнерски имиња. Изминатата година Викторија го искористи тоа што папараците постјано ја форографиираат Хапрер во најразлична облека и одвои неколку слатки изгледи што ги продаде и помогна во хуманитарната акција за децата ширум светот- Save The Children.
RS101215_VB_449x675
09-1p6013-beckham1-c-ta
26AC1F9800000578-2995799-image-a-76_1426436815151
27A8FFD000000578-3043144-Doting_daddy_David_Beckham_couldn_t_resist_giving_his_daughter_H-a-218_1429263422247
532ac24b818cb2e04bb96e3d1e9dcea0
Harper-Beckham-thumb

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.