Видео рецепт: Тарт со мандарини

0

Во овие зимски денови, подгответе освежувачки тарт со мандарини. Со овој колач се одбележува 5-тиот роденден на Мои Рецепти!

Состојки

  • 250 гр. брашно
  • 1/4 лажичка сол
  • 125 гр. путер
  • 1 јајце
  • 1 лажица шеќер

За Фил ќе ви треба:

  • 250 гр. шеќер во прав
  • 250 гр. крем сирење
  • парчиња мандарини р
  • астворен желатин
  • чоколаден прелив

Рецептот е преземен од moirecepti.mk

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот