Видео рецепт: Шарен куглоф

0

Едноставен куглоф кој секој може да го подготви, прошаран со какао, за подекоративен изглед.

Состојки

  • 3 јајца
  • 15 лажици шеќер
  • 1 чаша млеко
  • 1/2 чаша масло
  • 1 прашок за пециво
  • 15 лажици брашно

За кафеав фил:

  • 1 лажица какао

За декорирање: малку карамел

Рецептот е преземен од moirecepti.mk

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот