Видео рецепт: Пилешко со зачини

0

Погледнете го видеото за да дознаете како да подготвите Пилешко со зачини.

Состојки

  • 1 цело пиле
  • 1 лажичка мајчина душичка
  • 1 лажичка црвен пипер
  • Сок од половина лимон
  • 2-3 чешниња лук
  • 1 пилешка коцка за супа
  • 500 мл. вода
  • Маслиново масло
  • Сол и бибер

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот