Видео рецепт: Медитерански тестенини со зеленчук

0

Основен рецепт за тестенини со зеленчук, подготвени во Делимано Кинг Про.

Состојки

  • 500 гр. тестенини машнички
  • 1/2 главица кромид
  • 1 црвена пиперка
  • 1/2 тиквичка
  • 1/2 модар патлиџан
  • 2 чешниња лук
  • 1 чаша доматно пире
  • вода да се покрие (околу 1л.)
  • маслиново масло
  • сол, буковец и оригано


При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.