Видео рецепт: Ќофтиња со зеленчук

0

Едноставни, а вкусни ќофтиња од зеленчук, на кои може да им го менувате составот по ваш вкус.

Состојки:

  • 1 страк праз
  • 2 моркови
  • 1 тиквичка
  • 2 јајца
  • 2 лажички сол
  • 2/3 шолја брашно
  • маслиново масло
  • малку павлака

 

Рецептот е преземен од moirecepti.mk

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот