Видео рецепт: Торта од палачинки

0

Погледнете го видеото за да дознаете како да подготвите рецепт за Торта од палачинки.

Состојки

  • 1 јајце
  • 2 лажици ванилин шеќер
  • 50 мл. вода
  • 200 мл. млеко
  • 10 лажици брашно
  • 1/3 лажичка црвена прехрамбена боја
  • 50 мл. слатка павлака
  • 1 лажичка ванилин екстракт
  • 1 лажичка павлака
  • 300 гр. шумско овошје

Рецептот е преземен од Moirecepti.mk

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.