Ви претставуваме топ 5 коктели за жени

0

Секоја жена ужива во вкусот на добрите летни коктели.
Жените се различни, сензуални, уникатни секоја на свој начин. Затоа и изборот на коктели за нив треба да биде многу внимателен и да одговара на нивното секојдневие.
Без разлика дали во клуб, на забава, или покрај базенот, коктелите се забавен, софистициран начин за секој да се ослободи и да се релаксира. Што повеќе, толку подобро! Тие се совршена завршница на еден ден, начин да се прослави успех или начин да се повлече и да се релаксира.
Има буквално илјадници коктел рецепти, па ако сакате да пробате нешто ново и возбудливо во вашиот омилен бар, следниот пат кога ќе ги имате можност задолжително пробајте некој од следниве топ 5 коктели и одберете го оној кој најмногу одговара на вашиот карактер.
1. Сензуалниот Cosmopolitan


СОСТОЈКИ:

-водка
-ликер од портокал (Triple sec, Cointreau)
-сок од брусница
-сок од зелен лимон
-мраз
2. Margarita

СОСТОЈКИ:
-текила
-triple sec
-сок од зелен лимон
-сол
-мраз
3. Sex on the beach

СОСТОЈКИ:
-водка
-ликер од праска
-сок од портокал
-сок од боровинки
-мраз

4. Pina Colada

СОСТОЈКИ:
-бел рум
-млеко од кокос
-сок од ананас

5. Tequila sunrise

СОСТОЈКИ:

-текила
-сок од портокал
-Grenadine syrup

Повелете во JUICE BAR уживајте во летното освежување и нарачајте го Вашиот омилен коктел.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот