Вечерва изложба на Фото Кино клубот „Прилеп”

0

Во Домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп, вечер Фото Кино клубот „Прилеп“ ќе ја отвори изложбата на уметнича фотографија насловена „Јордан Зазоски – Зазо“.

Годинава, акцентот е ставен кај помладокот на клубот, што всушност е и новата движечка сила на ФКК „Прилеп“. – Тие преку низа активности, работилници и со нивна постојана присутност во светот на фотографијата, веќе се градат како препознатливи автори – нивните дела освојуваат се поголем број награди и признанија, велат од Фото кино-клубот „Прилеп“.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот