Вашите омилени Air Optix® леќи со највисока пропустливост на кислород, сега се достапни и во боја!

0

Со години корисниците не прашуваа зошто не постојат Air Optix® во боја.
Лабораториите на Novartis, ја остварија вашата желба!
Овие леќи се совршен микс на најбараните естетски леќи во боја Freshlook® и најздравите медицински леќи Air Optix® Aqua.

Кристина (диоптер-3.25): ❝Ми ја прават шареницата покрупна и можам да ги носам многу подолго од другите леќи во боја.
Очите не ми се уморни❞.

Кристина (диоптер-3.25): ❝Повремено ја менувам бојата и се чувствувам како сосема нова личност.
Ми расте самодовербата

Еве зошто бојата на Air Optix® Colors леќите е толку природна:
➊ Висока пропустливост на кислород
➋ SmartShield® површина што ги одбива нечистотиите
➌ Ги прави очите покрупни

Сакате да ги пробате? Во најблиската оптика побарајте бесплатен пробен пар! Изберете ја омилената од 12 бои интензивни бои
(
кликни ТУКА)

Генерален увозник е компанијата Бета Медико.

Контакт: betamed@t-home.mk

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот