Вашиот нов кујнски апарат, микробрановата вградлива печка на германскиот бренд Miele

0

Ниту еден современ дом не може да се замисли без микробранова печка. Ние денеска ви ја презентираме микробрановата вградлива  печка од 45 см на германскиот бренд Miele. PureLine дизајн, со 7-сегментен  LCD дисплеј со ротациони селектори. Има капацитет од 46 литри и поседува 7 нивоа на моќност (80-900W).

Предност во готвењето ви носи и опцијата Grill Елемент со моќност од 1.500W.

Оваа микробранова печка има 23 Автоматски програми, ЛЕД осветлување, а нема да имате проблем доколку сакате брзо да одмрзнете некое јадење.

Овој процес е совршен благодарение на автоматските програми.

20000100764-000-00_20000100764

Вратата се отвора надолу и има димензии 562-568×450-452x550mm(HxWxD).

Постои и посебно копче за пуканки, има ротациони селектори за избор на програми и дигитален часовник односно тајмер кој ќе ве потсети кога ќе биде готова храната која сте ја ставиле внатре.

Микробрановата вградлива  печка има и автоматско исклучување што секако е предност кога станува збор за готвење и подготовка на храна.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.