Вардар загуби од Некар Ловен

0

Македонскиот ракометен првак Вардар вчера вечер загуби со резултат 28 – 27  од Некар Ловен на гостувањето во Франкфурт. Вардарци немаа среќа во првиот натпревар за нив во 2016 година во Б групата од Лигата на шампионите.

Во првотот полувреме тие покажаа одлична игра достојна за противник кој однпаред беше фаворизиран, но сепак на крајот ја изгубија битката. Вардар во следното коло на домашен терен го пречекува Кристијанштад, а натпреварот во СЦ Јане Сандански се игра на 20 февруари.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.