Топ 7 производи за оваа зима што секоја жена треба да ги има

0

Секоја жена постојано се стреми да го постигне својот максимум кога е во прашање изгледот и негата за убавина, без разлика на годишното време.

Сепак, ниските температури можат особено да и наштетат на вашата кожа, ако не се грижите за неа како што e потребно. Кожата на лицето и усните има потреба за најмногу нега во зимскиот период, за разлика од останатите делови од телото, но тоа не значи дека тие треба да се запостават.

Потребно е да се обрне внимание и на производите за шминкање, бидејќи колку и да употребувате хидратантни креми и се грижите за кожата, погрешнинот избор на пудра може да го поништи целиот труд.

Многу е важно се што ќе ставите на вашата кожа да биде хранливо и хидратантно, за таа да биде мека и мазна во студените денови.

Во прилог, погледете ја листата на ”must have” производи кои треба да бидат дел од вашата козметичка колекција оваа зима…

Guerlain Super Lips
Балзам за усни кој инстантно ги омекнува усните, давајќи им природен сјај.

Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Mascara 
Маскара која покрај тоа што дава волумен на вашите природни трепки, исто така ги негува.

Shiseido Benefiance Nutriperfect Day Cream
Хранлива и хидратантна дневна крема за заштита на кожата во студените денови.


Clarins Creme Douce Demaquillante Anti Pollution
Крема за туширање која делува како лосион, воедно ја хидратира и потхранува кожата на телото без да имате потреба да нанесете на неа дополнителни креми.

Производите можете да ги најдете во парфимериите Anabella низ Македонија. За повеќе информации кликнете тука.


Estee Lauder Double Wear Nude
Течна, покривна пудра која воедно ја омекнува кожата и ја задржува нејзината природна влажност.


Clinique Chubby Stick Intense Moisturizing Lip Colour Balm
Балзам за усни во повеќе нијанси, за привлечен изглед и нега на усните.


Clarins Creme Jeunesse Des Mains
Крема за нега на рацете и ноктите, која ќе ја заштити кожата од сушење кога температурите се ниски.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.