“The big bang theory” го урна светскиот рекорд на гледаност

0

Потребни беа четири сезони за Шелдон Купер да пронајде девојка што ќе ги трпи неговите „бубачки“, а потоа уште пет сезони за да ѝ го даде најубавиот роденденски подарок што Ејми би можела да си го замисли – губење на невиноста… за двајцата.

unnamed-1

Фановите на серијата беа упорни, желни, навиваа сценаристите и продуцентите конечно да попуштат на нивните барања, а тоа резултираше со неверојатна гледаност од 27 милиони луѓе што ја погледнале оваа фамозна епизода.

unnamed-2

Со ова, најгледаната светска телевизиска комедија, кај нас преведена како „Бубалици“, влезе во  Гинисовата книга на рекорди. Секако, импресивната бројка од 27 милиони не ги вклучува пиратските симнувања на серијата на интернет.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.