Тајниот агент доаѓа во Дубровник

0

Во очи на почетокот на снимањето на досега најскапата филмска продукција „Војна на ѕвездите“, во Дубровник се појави веста дека е можно доаѓањето на најпознатиот таен агент.

Таму веќе почнаа подготовките за доаѓањето на бројна филмска екипа која осмото продолжение ќе го снима на Страдун. За десетина дена продукцијата ќе потроши околу шест милиони долари за снимање, а тоа е секако е доста важно и за градот.

Како што пишуваат хрватските медиуми, градоначалникот и продукцијата веќе се договориле околу изност.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.