5 C
Skopje, MK
Thursday, January 24, 2019
Тагови Anabella Beauty Spot Macedonia

Таг: Anabella Beauty Spot Macedonia

Промоција на нови производи од BOBBI BROWN во Anabella

Вчера, 22.02 со почеток од 18 часот во парфимеријата Anabella Skopje City Mall, официјално започна промоцијата на новата пудра Skin Long Wear Weightless Foundation...

BOBBI BROWN најавува пролет 2018 со ултра сјајна колекција

Bobbi Brown Cosmetics најавува пролет со Extra Glow колекција - „dream team“ од производи за нега и убавина кои создаваат свежа и блескава кожа. Обезбедувајќи...

AZZARO WANTED, симбол за машкост моќ и харизма!

Динамични, мистични, заводливи и неодоливи, такви мажи бараат жените. Вљубеник на слободата, интелигентен, самоуверен и бунтовник... Постојано во потрага по предизвици... Пoдготвен за ризици, тој верува во...

Топ 7 производи за оваа зима што секоја жена треба да...

Секоја жена постојано се стреми да го постигне својот максимум кога е во прашање изгледот и негата за убавина, без разлика на годишното време. Сепак,...

Кармини и сјаеви за усни кои ќе ја одбележат 2018 година

Кармините за усни и сјаевите се едни од омилените makeup производи кои овозможуваат целосна трансформација на изгледот. Од нежните природни тонови до богати загасени нијанси,...

Откријте ги бесконечните можности со Pure Color Love кармините на Estee...

Кој не е љубител на совршени усни? Карминот е моќна алатка и секојдневен дел од животот на секоја жена. Изборот на вистинската нијанса и текстура...

Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella парфимерии

Познатиот бренд Lovecats потпишан од модната дизајнерка Ивана Кнез од денеска ексклузивно може да го купите во парфимериите Anabella Мериот и Anabella Skopje City...

Промоција на новиот парфем MAJAINA Sin од компанијата The Different Company...

Вчера, 07.12 Декември во парфимеријата Anabella во центарот на градот, се одржа промоција на парфемот MAJAINA Sin дел од престижната колекција L'ESPIRIT COLOGNE на...

Мејк ап туторијал: Како да се нашминкате беспрекорно?

Кој вели дека ни се потребни многу пари за пластични операции и козметички третмани за да ги корегираме оние нешта кои ги сметаме како...

Clarins Body Fit – Антицелулитен експерт за контурирање на телото !

Clarins претставува бр.1 бренд за нега на кожа во Европа. Овој пат Clarins со Body Fit Anti-Cellulite Contouring Expert постигна револуција на пазарот за...
- Advertisement -