3 C
Skopje, MK
Wednesday, January 17, 2018
Тагови љубов

Таг: љубов

ВИДЕО: Медитација за љубов кон себе

Да се биде личност на оваа планета можеби е тешко. Се што ќе создадете сакате да биде совршено, но понекогаш надворешниот притисок може да...

Владе Јеротиќ открива: Како го бираме партнерот и каква е улогата...

Има ли вистина во поговорката - „Каква мајка таква ќерка“? На ова прашање психологијата во голем дел може да даде одговор. Поточно, психологијата се...

Љубовен хороскоп за 2018та година: Вагите ќе бидат таинствени, Биковите носталгични

Новата година носи промени, големи можности и нови доживувања. Кога е љубовта во прашање, погледнете што може да очекувате во 2018та година, според вашиот...

Луѓето се заедно сè додека сакаат да бидат заедно

Ниту должност, ниту чест, ниту морал не ги врзуваат луѓето еден за друг. Кога некој сака да замине, тој ќе го стори тоа без...

Најскандалозните љубовни приказни во историјата

Некои љубовни приказни се големи и безвременски, па до ден денес се раскажува за нив. Парови чија страст креирала и уништувала во исто време. Погледнете за...

10 златни правила за успех на секоја врска

Дали сте подготвени да го поминете животот со вашиот партнер? Овие 10 златни правила ќе ви помогнат да ги решите најголемите дилеми во односот...

Хороскопските знаци од најдобар до најлош љубовен партнер во 2018 година

Сите сакаме да знаеме што ќе не очекува во новата 2018та година, како во работата, така и во љубовните односи. Астрологијата постојано ни нуди одличен...

Кој вели дека бракот значи скротување?

Сите советуваат да стапиш во брак откако ќе доживееш се друго. Предупредуваат дека возбудливите работи, патувањето, истражувањето, забавувањето и страста завршуваат во моментот кога...

7 разлики меѓу мажот со кој се забавувате и оној со...

Постои причина зошто велат дека љубовта е слепа. Кога сме заљубени се надеваме и посакуваме чувствата да ни бидат возвратени, но за жал не...

Кога новогодишната магија и љубовта ќе се спојат…

Во празничниот период се е магично, па секоја секојдневна појава и ситуација надополнета со новогодишните елементи делува уште попосебна. Љубовта е најубавото чувство на светот, ја подаруваме...
- Advertisement -